Śledczy ustalają okoliczności tragicznego pożaru, w którym zginął mężczyzna.

Śledczy ustalają okoliczności tragicznego pożaru, w którym zginął mężczyzna.

2023-12-04 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Dziś w nocy (3/4.12.2023) w Babicach (gmina Oświęcim), podczas gaszenia pożaru do którego doszło w jednym z budynków, strażacy odnaleźli zwłoki 56 – letniego mężczyzny bez stałego miejsca zamieszkania. Pożar budynku dostrzegli funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei, którzy powiadomili służby i udzielili pomocy drugiemu z mężczyzn.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 1. Funkcjonariusze Służby Ochrony Kolej zauważyli pożar niewielkiego budynku. W związku z powyższym powiadomili operatora numeru alarmowego 112. Następnie podbiegli do budynku, gdzie w drzwiach zauważyli leżącego, nieprzytomnego mężczyznę. Natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy. Okazało się, że jest to 63 – letni mieszkaniec Babic. Podtruty dymem mężczyzna pod opieką ratowników medycznych został przewieziony do szpitala na leczenie.


W trakcie akcji gaśniczej we wnętrzu budynku strażacy odnaleźli zwłoki drugiego z mężczyzn. Policjanci ustalili, że jest to 56 – latek bez stałego miejsca zamieszkania. Decyzją prokuratora zwłoki denata zostały zabezpieczone do sekcji. Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin prokurator oraz policjanci prowadzili oględziny.

W trakcie dalszego śledztwa ustalone zostaną pozostałe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

źródło: KPP Oświęcim. 

 

Więcej informacji znajdziesz na naszych partnerskich portalach (kliknij w logo):