Uszyli ponad sto poduszek. Potem przekazali je na cele promocyjne gminy Trzebinia.

Uszyli ponad sto poduszek. Potem przekazali je na cele promocyjne gminy Trzebinia.

2023-11-29 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Kolejną partię własnoręcznie uszytych poduszek z hasłem promocyjnym Gminy „Trzebinia w Sercu” przekazali dziś do urzędu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Trzebini.

Uszyli w sumie sto poduch. Robili to w szkole podczas zajęć w pracowni Kroju i Szycia pod okiem nauczycielki Małgorzaty Fortuny. To ona pokazała dzieciom, jak się szyje, i zaraziła miłością do igły i nitki. Prowadzone przez nią zajęcia cieszą się ogromną popularnością. Uczniowie szyją nie tylko poduchy, ale również ekotorby, kuchenne fartuszki, a nawet śliczne pluszaki. Jak przyznaje Małgorzata Fortuna w lekcjach szycia uczestniczą nie tylko uczniowie starszych klas, ale też najmłodsi, którzy we wrześniu rozpoczęli naukę w szkole podstawowej.

Podczas wtorkowej wizyty w Urzędzie Miasta w Trzebini dzieci miały okazję porozmawiać z burmistrzem. Jarosław Okoczuk podziękował im za „górę” pięknych, niebieskich poduch, promujących Gminę Trzebinia. Przy okazji oprowadził po gabinecie i w skrócie opowiedział, na czym polega jego praca. Pytań było wiele. Dotyczy nie tylko codziennych obowiązków szefa gminy. Uczniowie dopytywali nawet o to, którego ze znanych polityków z pierwszych stron gazet burmistrz miał okazję gościć.

źródło/foto: UG Trzebinia.