Kierował samochodem pod wpływem narkotyków.

Kierował samochodem pod wpływem narkotyków.

2023-11-28 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali 22 – letniego mieszkańca Osieka. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków.

W sobotę  (25.11.2023) po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Osiek.  Tuż po godzinie 17 na ulicy Głównej do kontroli drogowej zatrzymali samochód z niesprawnym oświetleniem.
Za kierownicą auta siedział 22 – letni mieszkaniec Osieka. Z zachowania mężczyzny wynikało, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Policjanci poddali go badaniu na zawartość narkotyków. W ślinie kierującego tester wykazał obecność amfetaminy.


Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę pod wpływem alkoholu czy narkotyków.
Z kolei osoby postronne, które widzą, że kierujący pojazdem może być nietrzeźwy lub pod wpływem środków odurzających prosimy o natychmiastową rekcje w postaci telefonu na numer 112.

źródło: KPP Oświęcim.