43-latek odpowie za uszkodzenie samochodów w rejonie krakowskiego Płaszowa.

43-latek odpowie za uszkodzenie samochodów w rejonie krakowskiego Płaszowa.

2023-11-25 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

W  miniony poniedziałek, policjanci z komisariatu przy ul. Zamoyskiego zatrzymali w rejonie Płaszowa mężczyznę, który uszkodził dwa zaparkowane przy ulicy samochody. Właściciele pojazdów wycenili straty na łączną sumę 11 tysięcy złotych. Sprawca usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

20 listopada br. oficer dyżurny krakowskiej komendy miejskiej odebrał zgłoszenie, że na jednej z ulic w Płaszowie, ktoś ma skakać po zaparkowanych przy ulicy autach. Po przyjeździe na miejsce policjantów zgłaszający wskazał policjantom mężczyznę, który chwilę wcześniej miał uszkodzić dwa samochody. Sprawca na widok mundurowych zaczął się oddalać, jednak funkcjonariusze szybko dogonili uciekiniera, którym okazał się być 43-letni mieszkaniec Krakowa.

Policjanci zlokalizowali również dwa pojazdy posiadające wgniecenia karoserii na dachu oraz pokrywie silnika. W związku z zaistniałą sytuacją 43-latek został zatrzymany, a następnie przewieziony do Komisariatu Policji V w Krakowie, skąd trafił do policyjnego aresztu. Ponadto policjanci ustalili właścicieli uszkodzonych pojazdów, którzy wycenili straty na łączną sumę 11 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia, za co kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 

 

źródło: KMP Kraków.