Kontrola drogowa zakończyła się pościgiem i drogowymi kolizjami.

Kontrola drogowa zakończyła się pościgiem i drogowymi kolizjami.

2023-11-22 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Pościgi policjantów grupy Speed tarnowskiej komendy za kierowcami motocykla i samochodu osobowego zakończyły się kolizjami. Motocyklista przewrócił motocykl na łuku drogi, z kolei kierowca osobówki, również na łuku drogi, uderzył w bariery. Obaj kierowcy byli nietrzeźwi. 

Tarnowscy policjanci w grupie speed realizują zadania w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na drogach Tarnowa, powiatu tarnowskiego, jak i tarnowskim odcinku autostrady A4.
W sobotę 11.11 br. w Rzepienniku Strzyżewskim około godziny 17, policjanci ruchu drogowego zauważyli motocyklistę, jadącego crossem bez świateł. Chcieli motocyklistę zatrzymać. Ten jednak odjechał – mundurowi ruszyli za nim. Motocykl nie posiadał dodatkowo tablicy rejestracyjnej. Po przejechaniu kilku kilometrów na śliskiej jezdni motocyklista stracił panowanie nad jednośladem, położył motor na asfalcie i siłą rozpędu wjechał do przydrożnego rowu.

Gdy podeszli policjanci okazało się, że kierowcy nic się nie stało po za tym, że był lekko poobijany. Przyczyn niezatrzymania się do kontroli okazało się było kilka. Nietrzeźwość (ponad 1 promil), brak rejestracji pojazdu i jego ubezpieczenia, a także brak uprawnień do kierowania. 22-latek z powiatu tarnowskiego odpowie przed tarnowskim sądem za przestępstwo (niezatrzymanie się do kontroli, prowadzenie w stanie nietrzeźwości) oraz szereg wykroczeń. 

Tydzień później (19.11 br.) również policjanci grupy speed, tym razem w Wierzchosławicach pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem bmw. Około godziny 20 chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę osobowego peugeota. Bezpośrednio przed patrolem skręcił w drogę boczną i uciekał w kierunku Gosławic. Po przejechaniu kilku kilometrów stracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w barierki ograniczające pas drogowy. Kierowca został wylegitymowany, okazał się nim 57-latek mieszkaniec powiatu tarnowskiego.

Kierował w stanie nietrzeźwości (ponad 1,5 promila), stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał tak samo jak 22-latek przed tarnowskim sądem za naruszenie artykułów kodeksu karnego oraz za popełnione wykroczenia. 

Kierowcy muszą liczyć się z konsekwencjami nawet 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Tarnów.