Drogowego przestępcę ścigał poszkodowany kierowca oraz świadek zdarzenia.

Drogowego przestępcę ścigał poszkodowany kierowca oraz świadek zdarzenia.

2023-11-21 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku zatrzymali nietrzeźwego 74 – letniego mieszkańca Chełmka, który uciekł z miejsca kolizji drogowej. Drogowego przestępcę ścigał poszkodowany kierowca oraz świadek zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w piątek (17.11.2023) tuż po godzinie 15 na jednym z parkingów sklepowych w Chełmku. Kierowca hondy wyjeżdżając z parkingu uderzył w jeden z samochodów oczekujących na wjazd na parking, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Poszkodowany mieszkaniec Chełmka natychmiast pojechał za sprawcą kolizji. Dołączył do niego inny mieszkaniec Chełmka, który powiadomił o zdarzeniu operatora numeru alarmowego 112. 

Na miejsce niezwłocznie udał się jeden z policyjnych patroli. Dzięki wskazówkom przekazanym przez poszkodowanego kierowcę oraz świadka, mundurowi sprawcę kolizji zatrzymali na terenie jednej z posesji w Chełmku. Okazał się nim 74 – letni mieszkaniec Chełmka. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,8 promila alkoholu. 
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

Szczególne podziękowania za szybką reakcję na niespodziewane zdarzenie należą się mieszkańcom Chełmka, którzy pojechali za sprawcą, przekazując policjantom informację o drodze jego ucieczki. Dzięki wskazówkom drogowy przestępca szybko został zatrzymany. 

Jesteś nietrzeźwy – nie wsiadaj za kierownicę. Widzisz nietrzeźwego za kierownicą – reaguj.
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie pod numer alarmowy 112.

za: KPP Oświęcim.