Nieletni sądeczanie odpowiedzą przed sądem za swoje czyny.

Nieletni sądeczanie odpowiedzą przed sądem za swoje czyny.

2023-11-20 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Kiedy 16-latek szarpał pokrzywdzonego i zabrał mu pieniądze, jego koleżanka nagrywała całą sytuację i naśmiewała się z niej. Później nagranie trafiło do sieci, a sprawą zajęli się sądeccy policjanci. Teraz o losie dwójki nieletnich mieszkańców Nowego Sącza zdecyduje sąd rodzinny.

 

13 listopada br. około godziny 16:00 w pobliżu jednej z galerii handlowych w Nowym Sączu 16-latek zaczepił przechodzącego obok budynku 14-letniego chłopca i zażądał pieniędzy. Przyparł go do ławki, a kiedy znalazł w jego odzieży portfel, wyciągnął z niego pieniądze. Całą sytuację nagrała koleżanka 16-latka, która widząc, co robi chłopak, nie zareagowała, a wręcz była tym rozbawiona.

Kiedy film odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych, 16-latek i jego 15-letnia koleżanka zgłosili się do komendy. Również rodzicie pokrzywdzonego przyszli poinformować policjantów o tym, co się stało i złożyć zawiadomienie.

Mimo że nastolatek oddał pokrzywdzonemu skradzione pieniądze, młodzi mieszkańcy Nowego Sącza i tak będą musieli ponieść konsekwencje swoich czynów. W najbliższym czasie wszystkie materiały zgromadzone przez policjantów w toku prowadzonych czynności, zostaną przekazane do III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, który zdecyduje o dalszym losie nastolatków.

źródło: KMP Nowy Sącz