Zapraszamy na XX Koncert Noworoczny w Suskim Zamku.

Zapraszamy na XX Koncert Noworoczny w Suskim Zamku.

2023-11-09 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Koncerty Noworoczne pod patronatem Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka to wydarzenia kulturalne o szczególnej randze, w czasie których w Suchej Beskidzkiej goszczą znakomici soliści i światowej sławy muzycy, występujący na największych scenach operowych Polski i Europy. Każdego roku koncerty noworoczne cieszą się ogromną popularnością i zainteresowaniem wśród mieszkańców i gości, dlatego wzorem ubiegłego roku jubileuszowa XX Gala Noworoczna odbędzie się w dwóch terminach i miejscach – iście wyjątkowych, bowiem pierwszy z koncertów zorganizowany zostanie w sylwestrowy wieczór 31.12. w Sali Rycerskiej Suskiego Zamku, a drugi w Nowy Rok w sali Widowiskowej Centrum Kultury.

 

Koncerty Noworoczne w Suchej Beskidzkiej to piękna tradycja, która rozwinęła się na przestrzeni lat i pozwala rozpocząć Nowy Rok w podniosłej oprawie. Swoim klimatem, najwyższym poziomem artystycznym i wyjątkową oprawą nawiązują do najsłynniejszego na świecie koncertu noworocznego organizowanego przez Filharmoników Wiedeńskich w Złotej Sali Musikverein. Aby móc zobaczyć koncert na własne oczy, podobnie, jak w przypadku Wiednia, również w Suchej Beskidzkiej  trzeba było mieć odrobinę szczęścia, gdyż ze względu na wielkie zainteresowanie, koncertowe sale za każdym razem wypełniają się „po brzegi” i nie są w stanie pomieścić wszystkich osób chętnych do nabycia biletu. 

 

Podobnie jak w ubiegłym roku, widzowie będą mogli wybrać jedno z dwóch wyjątkowych wydarzeń. Przywiązanych do tradycji uczestników dotychczasowych Koncertów Noworocznych oraz widzów, którzy chcą przywitać nadchodzący Nowy Rok z muzyką klasyczną w prestiżowym otoczeniu, zapraszamy do udział w XX Gali Noworocznej organizowanej 31 grudnia o godz. 21:30 w wyjątkowym klimacie Sali Rycerskiej Suskiego Zamku. W sylwestrowy wieczór po dwugodzinnej uczcie muzycznej, przy dźwiękach Libiamo z opery La Traviata powitamy wspólnym toastem Nowy 2024 Rok. Nazajutrz w Nowy Rok 1 stycznia 2024 o godz. 17:00 miłośnicy muzyki klasycznej będą mogli wysłuchać tego samego programu koncertowego w nowocześniejszym anturażu Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej. Nie ma lepszego sposobu na rozpoczęcie Nowego Roku w muzycznej oprawie niż wysłuchanie ponadczasowych utworów muzyki klasycznej autorstwa kompozytorów znanych na całym świecie.

XX jubileuszowy Koncert Noworoczny w wykonaniu siedemnastoosobowej Orkiestry Królewskiej pod dyrekcją znakomitego koncertmistrza Wojciecha Mrozka z towarzyszeniem wirtuoza skrzypiec Maryana Lomahy oraz europejskiej  klasy solistów sceny operetkowej i operowej, przeniesie słuchaczy do ojczyzny walca prezentując światowy kunszt wokalny. Wśród solistów w niedzielę 31 grudnia w Sali Rycerskiej, a następnie 1 stycznia w sali widowiskowej Centrum Kultury i Filmu wystąpi sopranistka Barbara Gutaj z Teatru Wielkiego w Poznaniu, Agata Sava (mezzosopran), solistka Opery Praskiej, tenor Sławomir Naborczyk –  solista Opery i Filharmonii Podlaskiej, Nazar Tatsyshyn (tenor) – solista Opery w Budapeszcie oraz Andrzej Witlewski (bas) – solista Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. Koncerty poprowadzi znany suskiej publiczności konferansjer, erudyta i miłośnik muzyki klasycznej  Paweł Świętorecki.

 

W programie XX Koncertu Noworocznego będzie można usłyszeć utwory z tzw. klasycznego repertuaru wiedeńskiego – walce, czardasze, polki oraz słynne przeboje operetkowe, ale corocznie pojawiają się także utwory, które powodują, że każdy kolejny koncert jest inny od poprzedniego. Po prostu wyjątkowy. Zapraszamy wszystkich melomanów i miłośników światowej wokalistyki w klimatyczną podróż w dobrym muzycznym stylu.

Bilety na sylwestrowy Koncert Noworoczny Sali Rycerskiej w cenie 180 zł oraz Koncert Noworoczny w sali widowiskowej CKiF w cenie 150 zł do nabycia w Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej dostępne w sprzedaży internetowej na stronie www.ckifsucha.pl  lub kasie stacjonarnej po wcześniejszej rezerwacji – tel. 33 8120 888. Liczba miejsc ograniczona.

 

Szczegóły na plakatach:

 

źródło: