Poszukiwany wpadł, bo pijany jechał rowerem.

Poszukiwany wpadł, bo pijany jechał rowerem.

2023-11-08 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Policjanci z Komisariatu Policji w Zielonkach zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, który okazał się poszukiwanym do odsiadki łącznie roku pozbawienia wolności. Kolejnego pijanego, tym razem kierowcę osobówki, tego samego dnia, zatrzymali policjanci ze Słomnik. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie i dwa sądowe zakaz prowadzenia pojazdów, a także cofnięte uprawnienia. Poszukiwany trafił za kraty, a pijany kierowca na komisariat.

5 listopada br. w godzinach popołudniowych policjanci z Komisariatu Policji w Zielonkach  podczas patrolu zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, jadącego w sposób wskazujący na stan upojenia alkoholowego. Po wylegitymowaniu okazał się nim 22-latek z gminy Skała. Mężczyzna został przez mundurowych zbadany alkomatem, który wykazał 0,6 promila alkoholu w organizmie. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych z kolei wykazało, że 22-latek jest poszukiwany do odsiadki roku pozbawienia wolności oraz do kolejnej sprawy celem odbycia 182 dni kary zastępczej pozbawienia wolności. Mężczyzna został przewieziony na komisariat i następnie trafił do zakładu karnego.


Tego samego dnia, w godzinach wieczornych, patrol z Komisariatu Policji w Słomnikach do kontroli drogowej zatrzymał kierującego fordem. Okazał się nim kompletnie pijany 26-latek z gminy Słomniki. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo sprawdzenie w policyjnej bazie wykazało, że mężczyzna posiada dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów i cofnięte uprawnienia. Teraz 26-latek odpowie za popełnione przestępstwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


Apelujemy o rozsądek !
Nietrzeźwi użytkownicy dróg prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu, stanową zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego!!! Jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, zawsze możesz poddać się badaniu na własną prośbę w jednostce Policji, także w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, gdzie znajduje się ogólnodostępne, samoobsługowe urządzenie do badania stanu trzeźwości.
Podobnie, jak widzisz osobę nietrzeźwą, wsiadającą za kierownicę samochodu, czy roweru — zareaguj! Swoim działaniem możesz uratować jego życie lub zdrowie i tym samym zapobiec tragedii z udziałem innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Kraków.