Kryminalni zatrzymali kobietę, która oszukiwała seniorów metodą „na policjanta”.

Kryminalni zatrzymali kobietę, która oszukiwała seniorów metodą „na policjanta”.

2023-11-06 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 33-latkę, podejrzaną o wyłudzenie łącznie 84 tys. zł na szkodę dwóch seniorek. Za popełnione przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

 

W połowie października br. do dwóch krakowskich seniorek zadzwoniła osoba, podająca się za funkcjonariusza Policji, która przekonywała kobiety, że posiadane przez nie pieniądze są zagrożone, a jedyną możliwością ich ochrony przed złodziejami jest zabezpieczenie przez nich tych środków. Zanim seniorki zorientowały się, że to oszustwo, zdążyły przekazać przestępcom swoje oszczędności. 78-latka straciła w ten sposób 40 tysięcy złotych, natomiast 86-latka 44 tysiące złotych.

 

(O jednej z tych spraw pisaliśmy tutaj: https://krakow.policja.gov.pl/kr1/aktualnosci/39653,Kolejni-seniorzy-padli-ofiara-oszustow.html)

 

W trakcie prowadzonych czynności policjanci wytypowali osobę, która dokonała tych przestępstw oraz miejsce, gdzie przebywa. Pod koniec października br. w rejonie Ruczaju zatrzymali podejrzaną o oszustwa 33-letnią kobietę oraz jej 34-letniego znajomego, który był poszukiwany listem gończym i miał do odbycia karę pozbawienia wolności. Kobieta usłyszała zarzuty wyłudzenia łącznie 84 tys. zł na szkodę dwóch seniorek. Odpowie również za posiadanie srodków odurzających, które policjanci znaleźli w jej mieszkaniu.

 

Grozi jej do 8 lat więzienia.

Źródło: KMP Kraków, KWP Kraków