Para zatrzymana za posiadanie narkotyków.

Para zatrzymana za posiadanie narkotyków.

2023-11-02 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Dzielnicowi podczas interwencji w związku ze sprawowaniem opieki nad małoletnim dzieckiem, zatrzymali 26-letnią kobietę i 27-letniego mężczyznę za posiadanie narkotyków.

W ostatni dzień października, policjanci udali się na interwencję, gdzie pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zembrzycach mieli kontrolować sprawowanie opieki nad 1,5-letnim dzieckiem. Dzielnicowa i dzielnicowy zastali już pracowników we wnętrzu budynku. Podczas kontroli zarówno matka oraz jej partner nerwowo się zachowywali. Jak się później okazało, powodem nie była kontrola, lecz narkotyki. Nim policjanci przystąpili do dalszych czynności zarówno 1,5-letnia dziewczynka jak i jej starszy brat, który w czasie interwencji przebywał w szkole, trafili pod opiekę do rodziny.

Podczas przeszukania pomieszczeń policjanci zabezpieczyli susz roślinny w ilości 2,6 grama oraz biały proszek w ilości 186 gramów. Dalsze czynności wykazały, że zabezpieczony susz to marihuana natomiast proszek to mefedron. Kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani.

Następnego dnia, partner 27-latki usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.  Grozi mu do 10 lat pozbawiania wolności.

Z uwagi, że posiadał on znaczne ilości substancji psychotropowych, prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Suchej Beskidzkiej.

za: