Potrącenie na pasach matki z dwuletnim dzieckiem. Wielicka Policja apeluje o ostrożność.

Potrącenie na pasach matki z dwuletnim dzieckiem. Wielicka Policja apeluje o ostrożność.

2023-10-30 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Dzisiaj, na ulicy Mickiewicza doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącona została 40- letnia kobieta i jej dwuletnie dziecko. Na szczęście dziecku jak i matce nic się nie stało.

30 października ok. godziny 13:00, na ulicy Mickiewicza w Wieliczce, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącona została 40- letnia kobieta oraz jej dwuletnie dziecko, które znajdowało się w wózku. Na szczęście, zarówno 2- latkowi jak i jego mamie nic się nie stało. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, mandatem w wysokości 3 tys. Została ukarana 69- letnia kierująca. Na jej konto zostanie również przypisane 15 pkt.

Apel zarówno do kierowców jak i pieszych kierujemy zwłaszcza teraz, tuż przed Wszystkimi Świętymi kiedy jest to czas odwiedzania i porządkowania grobów. Apelujemy o przestrzeganie wszystkich przepisów ruchu drogowego. Prosimy o ostrożność, koncentrację, zwracanie uwagi na pieszych i dostosowanie się do zmian wprowadzonych na ten świąteczny czas. Dla własnego bezpieczeństwa i spokoju, z wyprzedzeniem prześledźmy zmiany organizacji ruchu w obrębie cmentarzy. Ponadto kierowcy powinni być przygotowani na kontrole techniczne pojazdów, kontrole prędkości oraz kontrole stanu trzeźwości.

 

za: KPP Wieliczka