Mandat dla kierowcy Suzuki, który utknął… w rzece.

Mandat dla kierowcy Suzuki, który utknął… w rzece.

2023-10-17 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, w powiecie oświęcimskim, nałożyli mandat karny na mieszkańca gminy Kęty, który podczas jazdy terenowej utknął w rzece Sole.

Wczoraj (16.10.br.), około godziny 17:00 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zostali powiadomieni o samochodzie, który utknął w rzece Sole na pograniczu Zasola i Łęk. Mundurowi natychmiast udali się we wskazane miejsce, gdzie zobaczyli samochód terenowy oraz kilka osób próbujących, go wydostać z rzeki. Ustalili, że kierowcą był 25 – letni mieszkaniec gminy Kęty. Funkcjonariusze nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1000 złotych, w związku z popełnieniem wykroczenia dotyczącego niszczenia obszarów wodnych.

Przypominamy, że jazda tego typu pojazdami terenowymi musi być bardzo rozważna i odbywać się w miejscach do tego wyznaczonych. Zgodnie z artykułem 81 Kodeksu Wykroczeń, za niszczenie obszarów wodnych grozi grzywna do 1000 złotych.  Szczególnie chronione są również tereny leśne. W polskim prawie obowiązuje zakaz wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, a jedynie znaki informujące o prawie wjazdu dają taką możliwość. Trzeba zwracać również uwagę na tereny prywatne, w tym pola uprawne czy łąki oraz drogi dojazdowe do pól. Zniszczenie takiej drogi również łączy się z konsekwencjami finansowymi.

za: KPP Oświęcim.