Policyjna interwencja wobec nietrzeźwych rodziców

Policyjna interwencja wobec nietrzeźwych rodziców

2023-10-16 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach, w powiecie oświęcimskim, podjęli interwencję wobec 48 – letniego mieszkańca gminy Brzeszcze oraz 34 – letniej mieszkanki Brzeszcz. Oboje będąc pod wpływem alkoholu mieli pod opieką swoje dzieci. Małoletni trafili pod opiekę rodzin, natomiast wobec ich rodziców wszczęto postępowanie o narażenie ich na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

W sobotę (14.10.2023) tuż przed godziną 22 operator numeru alarmowego 112, otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury, do której doszło  w jednym z domów jednorodzinnych w Brzeszczach.  Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Pod wskazanym adresem funkcjonariusze zastali nietrzeźwego 48 – letniego mieszkańca gminy Brzeszcze, jego 34 – letnią konkubinę  oraz dwóch małoletnich chłopców w wieku 5 i 10 lat. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 2,8 promila alkoholu, natomiast z uwagi na stan upojenia alkoholowego, policjanci odstąpili od badania kobiety.

Małoletni trafili pod opiekę rodzin, natomiast wobec ich rodziców wszczęte zostało postępowanie, w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia małoletnich, nad którymi mieli obowiązek opieki.  Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

W związku z ujawnionym zaniedbaniem opiekuńczym, które mogło zagrozić życiu i zdrowiu małoletnich o zdarzeniu powiadomiony zostanie Wydział Rodzinny i Nieletnich  Sądu Rejonowego w Oświęcimiu.

Ponadto policjanci odrębny wniosek przekażą do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Oświęcimiu w związku z podejrzeniem, iż zaniedbanie którego dopuścili się rodzice małoletnich, może świadczyć o ich  uzależnieniu od alkoholu.

Za: KPP Oświęcim.