Pijany jechał motorowerem. Zatrzymali go andrychowscy policjanci.

Pijany jechał motorowerem. Zatrzymali go andrychowscy policjanci.

2023-10-10 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Policjanci z Komisariatu Policji w Andrychowie zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę, który kierował pojazdem pod wpływem alkoholu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. 

Kilka dni temu policjanci pionu prewencji, podjęli interwencję na terenie gminy Andrychów w związku ze zgłoszeniem dotyczącym nietrzeźwego motorowerzysty. Mundurowi skierowani na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Przeprowadzone na miejscu kontroli badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kierującego ponad 2,6 promila alkoholu.

Dodatkowo kierujący, 55-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, używał w motorowerze tablicy rejestracyjnej, która nie była przypisana do pojazdu, którym się poruszał. 55-latek został zatrzymany.

Następnego dnia śledczy przedstawili mu zarzut kierowania motorowerem w stanie nietrzeźwości oraz zarzut używania tablicy rejestracyjnej nieprzypisanej do pojazdu, którym się poruszał. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. 

Policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich kierowców o to, aby nie kierowali pojazdami po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze

Za: Małopolska Policja