Pijana jazda na hulajnodze zakończona w szpitalu – 1,9 promila.

Pijana jazda na hulajnodze zakończona w szpitalu – 1,9 promila.

2023-09-28 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

27.09.br. o godzinie 18.30 służby ratunkowe interweniowały na ulicy Partyzantów w Kętach, w powiecie oświęcimskim. Ze zgłoszenia wynikało, że na jezdnię upadł mężczyzna kierujący hulajnogą elektryczną. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy.

W trakcie czynności policjanci z oświęcimskiej drogówki wstępnie ustalili, że 42 – letni mieszkaniec Kęt, podczas jazdy na hulajnodze elektrycznej wywrócił się na jezdnię. W wyniku upadku mężczyzna doznał stłuczenia głowy. W stanie nieprzytomnym został przewieziony karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Okazało się, że prawdopodobną przyczyną utraty panowania nad hulajnogą był stan nietrzeźwości 42 – latka. Badanie wykazało 1,9 promila alkoholu. Podziękowania za prawidłową reakcję należą się świadkom zdarzenia, którzy  wezwali służby ratunkowe i udzielili pierwszej pomocy 42- latkowi.


Przypominamy, że za jazdę hulajnogą elektryczną po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych, natomiast za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych.


Policjanci apelują do uczestników ruchu drogowego  o zachowanie trzeźwości. Jazda po spożyciu alkoholu lub zażyciu środków odurzających może stać się przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych.

za: KPP Oświęcim.