Kęty. Nietrzeźwy kierowca doprowadził do kolizji drogowej.

Kęty. Nietrzeźwy kierowca doprowadził do kolizji drogowej.

2023-09-25 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 61 – letniego mieszkańca Kęt, który doprowadził do kolizji drogowej. Mężczyzna wsiadł za kierownicę auta mając w organizmie ponad promil alkoholu.

Wczoraj  (20.09.2023) o godzinie 14.30 służby ratunkowe interweniowały w Kętach na ulicy Spacerowej, gdzie doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych. Podczas czynności policjanci ustalili, że  61 – letni kierowca fiata sc uderzył w tył renault megane.  Badanie stanu trzeźwości sprawcy kolizji wykazało 1,1 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji w Kętach.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie pod numer alarmowy 112.

za: KPP Oświęcim.