Zamaskowany mężczyzna zaatakował nastolatków i ukradł im rower.

Zamaskowany mężczyzna zaatakował nastolatków i ukradł im rower.

2023-09-21 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 24-letni mieszkaniec Brzeska, który zaatakował spacerujących nastolatków. Zamaskowany i rozjuszony mężczyzna podszedł do nich, grożąc niebezpiecznym narzędziem, po czym zabrał jednemu z nich rower. Z pomocą przyszedł zaalarmowany ojciec jednego z chłopców oraz jego znajomy, którzy obezwładnili mężczyznę, a następnie przekazali policjantom.

Sytuacja rozegrała się w piątkowy wieczór, 16 września br. na jednej z ulic w Brzesku. Grupa chłopców spacerowała, gdy nagle do jednego z nich podszedł zamaskowany mężczyzna. Następnie grożąc nastolatkowi niebezpiecznym narzędziem, zabrał mu rower. Przestraszeni chłopcy uciekli, jeden z nich zaalarmował swojego ojca, który przybiegł na miejsce. Rozjuszony 24-latek groził mu pozbawieniem życia, jeżeli tylko się do niego zbliży. Ojciec chłopca nie bacząc na to, szybko obezwładnił agresora. Z pomocą ruszył mu również jego znajomy. Na miejscu szybko pojawili się wezwani policjanci, którzy przejęli napastnika i zabezpieczyli niebezpieczne narzędzie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

24-latek usłyszał zarzuty rozboju i kradzieży rozbójniczej, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności. 19 września decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Za: KPP Brzesko.