2 zatrzymane prawa jazdy , 33 ujawnione wykroczenia drogowe i 4 zatrzymane dowody rejestracyjne – sądecka drogówka.

2 zatrzymane prawa jazdy , 33 ujawnione wykroczenia drogowe i 4 zatrzymane dowody rejestracyjne – sądecka drogówka.

2023-09-20 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

2 zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, 33 ujawnione wykroczenia drogowe i 4 zatrzymane dowody rejestracyjne za niesprawność techniczną pojazdów to efekty kilkugodzinnych działań policjantów sądeckiej drogówki w nocy z 16 na 17 września br. W tym czasie mundurowi wzięli pod lupę kierujących, którzy poruszali się głównymi arteriami Nowego Sącza.

Działania kontrolne policjantów Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy realizowane są cyklicznie w rejonie Ronda Solidarności i głównych ulic Nowego Sącza, na których, szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych, kierujący naruszają przepisy i znacznie przekraczają dopuszczalną prędkość. Celem działań funkcjonariuszy jest poprawa bezpieczeństwa na sądeckich ulicach, a jednocześnie zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego.

Podczas ostatnich takich działań, w nocy z soboty na niedzielę (tj. 16/17 września br.) policjanci ujawnili 33 wykroczenia drogowe, z czego 19 dotyczyło przekroczenia limitów prędkości. Właśnie z powodu znacznego przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym mundurowi zatrzymali prawo jazdy dwóm kierującym BMW, którzy poruszali się ulicą Tarnowską w sobotę po godzinie 23. Jeden z nich (22-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego) jechał 152 km/h, a drugi (18-letni mieszkaniec powiatu limanowskiego) 104 km/h. Na obydwóch zostały nałożone wysokie mandaty (odpowiednio w wysokości 2,5 oraz 1,5 tys. złotych) i punkty karne (15 oraz 13 punktów). Ponadto w czasie prowadzonych działań policjanci zatrzymali 4 dowody rejestracyjne pojazdów z uwagi na ich zły stan techniczny.

 

Za: KMP Nowy Sącz