Tymczasowy areszt dla 25-letniego rabczanina za rozboje i handel narkotykami.

Tymczasowy areszt dla 25-letniego rabczanina za rozboje i handel narkotykami.

2023-09-18 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zatrzymali 25-letniego rabczanina za rozboje i handel narkotykami. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Zatrzymany działał w recydywie i za popełnione przestępstwa, grozi mu nawet 18 lat pozbawienia wolności.

25-latek w połowie sierpnia na terenie Rabki-Zdroju dokonał dwóch rozbojów na mieszkańcach powiatu nowotarskiego. Używając przemocy i groźby, dotkliwie pobił jednego z pokrzywdzonych mężczyzn i ukradł im gotówkę. Po popełnieniu przestępstw ukrywał się przed funkcjonariuszami. W toku prowadzonego postępowania policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju ustalili miejsce pobytu sprawcy.

12 września br. 25-latek został zatrzymany w jednym z pensjonatów na terenie miasta. Podczas zatrzymania policjanci ujawnili przy nim niewielkie ilości marihuany. Sprawca jest dobrze znany miejscowym funkcjonariuszom. Na początku sierpnia, zatrzymany był za posiadanie narkotyków, a na swoim koncie ma m.in. rozboje, włamania i pobicie, za co odsiadywał wyrok. Okazało się także, że mężczyzna zajmował się handlem narkotykami, a pod koniec sierpnia ponownie próbował dokonać rozboju. Podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał zarzuty za rozboje oraz posiadanie i handel narkotykami. Z uwagi na to, że działał w recydywie, grozi mu teraz kara nawet do 18 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Nowym Targu na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Źródło: KPP Nowy Targ