38-letni pijany kierowca z Ukrainy stracił panowanie nad pojazdem i dachował.

38-letni pijany kierowca z Ukrainy stracił panowanie nad pojazdem i dachował.

2023-09-18 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Mężczyzna miał ponad 3,6 promila w organizmie. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Teraz mężczyzna trzeźwieje w policyjnym areszcie, a jutro stanie przed sądem.

 

O dachowaniu pojazdu osobowego w miejscowości Stasikówka w powiecie tatrzańskim, dyżurny zakopiańskiej policji został powiadomiony 15 września br. tuż po godzinie 16.

 

Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, w pojeździe nie było nikogo. Policjanci oraz strażacy zaczęli szukać kierowcy i osób, które ewentualnie mogły podróżować tym pojazdem. Ostatecznie kompletnie pijanego kierowcę udało się odnaleźć w pobliżu miejsca zdarzenia.

 

Badanie stanu trzeźwości 38-letniego kierowcy wykazało, ponad 3.6 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a samochód m-ki Renault, którym się poruszał został odholowany na strzeżony parking.

 

Policjanci obecnie wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Obywatel Ukrainy mieszkający czasowo na terenie powiatu tatrzańskiego wkrótce zostanie doprowadzony do zakopiańskiego sądu. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia. 

 

za: KPP Zakopane.