Olbrzym i kurdupel – Free Jazz (Sucha Beskidzka).

Olbrzym i kurdupel – Free Jazz (Sucha Beskidzka).

2023-09-14 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się
Coffeina Jazz Coffe – Kochani jazzowi i przyszli jazzowi słuchacze! Stęsknieni za Wami i koncertami po wakacyjnej przerwie wracamy!
Serdecznie zapraszamy na koncert duetu Marcina Bożka oraz Tomasza Gadeckiego w projekcie Olbrzym i Kurdupel.
Duet powstał wiosną 2007 roku w Trójmieście woj. pomorskie. Na początku roku 2008 pod nazwą Olbrzym i kurdupel weszli do studia i zarejestrowany został materiał na pierwszą płytę o dźwięcznym tytule „Frrrrr….” 7 kwietnia 2012 ukazał się drugi album pod tytułem „Six Philosophical Games”. 15.02.2014 miała miejsce premiera trzeciej płyty zespołu wydanej nakładem Kilogram Records. Album jest rejestracją koncertu, który odbył się w klubie Alchemia w Krakowie i nosi tytuł „WORK”. Czwarta płyta to „In Side Shout” nagrana z niemieckim perkusistą Willim Hanne. Piąty album to album DVD „Olbrzym i kurdupel ALEATORYCZNIE” ( Z towarzyszeniem Orkiestry Teatru Muzycznego w Gdyni. Zespół Olbrzym i kurdupel występował na licznych fesƟwalach w kraju i za granicą między innymi „14 Krakowska Jesień Jazzowa” Kraków 2019:, Jazztrzębie 2019″ Jastrzębie Zdrój 2019 „11. All About Freedom FesƟval” Gdańsk 2017, „MIRROR MIRROR SOMMER FESTSPIELE” BERLIN 2017 ,”SEITWÄRTS AVANTGARDE JAZZ FESTIVAL” HANNOVER 2017, „Mirror Mirror” Berlin (2016), „11.Újbuda JazzfesƟval” Węgry Budapeszt (2015), „Krakowska Jesień Jazzowa ” Kraków (2014), „Jazz Jantar” w Gdańsku (2010), czy „Dzianie się” w Olsztynie (2012) gdzie otrzymał wyróżnienie.
MARCIN BOŻEK – Muzyk, improwizator, kompozytor. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, posiada dyplom magistra sztuki w zakresie gry na gitarze basowej 2003r. Laureat wielu nagród w międzynarodowych konkursach i fesƟwalach. Etatowy basista Teatru Muzycznego w Gdyni od 2005 do 2015 roku. Od 2007 roku współtworzy polską scenę muzyki improv. Improwizuje z muzykami, aktorami, malarzami artystami, tancerzami oraz solo. Projekty koncertujące artystyczne i edukacyjne: „Olbrzym i kurdupel”, „Bass Solo”, „Double trouble”, „Jazz dla dzieci”, „Gdynia Improvisers Orchestra”. Współpracuje z Krakow Improvisers Orchestra, Rafałem Mazurem, Mikołajem Trzaską i Kenem Vandermarkiem.
TOMASZ GADECKI – saksofonista uprawiający szeroko rozumianą muzykę improwizowaną. Zaczynał w latach 80. w Orkiestrze Dętej Parafii o.o. Franciszkanów w Gdyni, grając na puzonie. Później, już na saksofonie, pobierał nauki w średniej szkole muzycznej w Gdańsku, grając w Orkiestrze Domu Kultury w Gdyni i Orkiestrze Dętej Stoczni Gdynia. Tomasz jest jedną z kluczowych postaci trójmiejskiej sceny
muzyki improwizowanej; jest aktywny na niej od wczesnych lat 90., grał m.in. z Mikołajem Trzaską, Rafałem Mazurem, François Carrierem czy Pauliną Owczarek, często pracuje też z performerami, malarzami czy poetami. Szerszej publiczności najlepiej jest znany jako członek psychrockowego Lonker See; współtworzył też składy: 250 Kg, 7faz, Awatair, Band A, Helatone, Korzuchy, Projekt Poezja Kulturystyczna, Sambar czy TRC Trio. W swoim dorobku artystycznym posiada również solowy album „Let’s talk about shame”.
Wstęp 50zł/os
Rezerwacje: 668 543 511
Miejscowość: Sucha Beskidzka, ul Rynek.